Baltijos Kompiuterių Akademija
BKA-web-vizualas
Copy of Baneris new web (8)
ą
Copy of Baneris new web (7)

Naujos finansuojamos mokymų programos!

Rinkis mokymus čia

Upgrade Yourself!

Balandžio tvarkaraštis

Naujiena! Pasirinkite sau patogų mokymosi laiką ir vietą.

Sužinok daugiau

Profesionalūs IT mokymai. VERSLUI

ITIL® evoliucija! Susipažinkite su ITIL v4 pokyčiais

ITIL® is a registered trade mark of AXELOS Limited, used under permission of AXELOS Limited. The Swirl logo™ is a trade mark of AXELOS Limited, used under permission of AXELOS Limited. All rights reserved.

ITIL atsinaujina ir 2019 metus skelbia ITIL evoliucijos metais! Jau netrukus, vasario 28 d., oficialiai startuoja ITIL 4 Foundation egzaminas. Ką Jums reikia žinoti apie artėjančius pasikeitimus?

Kas naujo ITIL 4?

ITIL 4 svarbiausias akcentas – verslo ir technologijų pasaulis, kaip jis veikia šiandien ir kaip veiks ateityje su Agile, DevOps ir skaitmenine transformacija. ITIL kvalifikacijos schema stipriai skiriasi nuo tos, kuri buvo lig šiol. Apart Foundation lygio, kuris bus tik adaptuojamas pagal naująjį požiūrį, aukštesni sertifikacijų lygiai bus pakeisti iš esmės.

Kaip atrodys naujoji ITIL kvalifikacijos schema?

Be pirmojo, Foundation, lygio atsiras šie:

  • ITIL Specialist: Create, Deliver & Support
  • ITIL Specialist: Drive Stakeholder Value
  • ITIL Specialist: High Velocity IT
  • ITIL Strategist: Direct, Plan & Improve
  • ITIL Leader: Digital & IT Strategy

Įgijus pirmas keturias (iš kairės) sertifikacijas, įgysite ITIL Managing Professional (MP), o kitos dvi suteikia ITIL Strategic Leader (SL) kvalifikaciją.

Viena iš sertifikacijų – ITIL Strategist – atsikartoja, tačiau ją užtenka laikyti tik vieną kartą. Tam, kad įgytumėte ITIL Master lygį, reikia abiejų sertifikatų – ITIL Managing Professional (MP) ir ITIL Strategic Leader (SL). Daugiau informacijos apie ITIL Master lygį bus pranešama vėliau.

Vienas iš lygių yra pereinamasis – ITIL Managing Professional Transition. Jis orientuotas į tuos asmenis, kurie turi ITIL v3 Expert sertifikaciją arba jiems trūksta tik ITIL v3 MALC iki jos įgijimo.

Kaip pereiti iš ITIL v3 į ITIL v4?

Axelos, kompanija, kuriai priklauso ITIL, siūlo šiuos kelius, norintiems atsinaujinti ir pereiti į ITIL 4:

  • Jeigu iki šiol nebuvote susipažinęs su ITIL ir neturite sertifikacijų: pradėkite nuo ITIL v4 Foundation sertifikato;
  • Jei turite ITIL v3 Foundation lygį: patariama pradėti nuo pradžių ir laikyti ITIL v4 egzaminą, kad maksimaliai įprasmintumėte savo ITIL Foundation žinias;
  • Jei esate ITIL Intermediate lygyje ir turi sukaupę/kaupiate kreditus: siūloma ir toliau rinkti kreditus v3 schemoje ir surinkus 17, naujoje schemoje pateksite į “ITIL 4 Managing Professional Transition” modulį. Tokiu būdu pagal senąją schemą “prašoksite” ITIL MALC modulį. Svarbu paminėti, kad ITIL v3 mokymai ir egzaminavimas bus prieinami bent jau iki 2020 m.
  • Jei esate ITIL Expert: Esate naujosios schemos ITIL 4 Managing Professional transition modulyje. Oficialiai jis turėtų būti išleistas 2019 m. antroje pusėje.
  • Jei esate ITIL Master: Registruokitės specialioje Axelos programoje čia.

Daugiau informacijos apie ITIL4 rasite Axelos tinklapyje:

https://www.axelos.com/itil-update ir https://www.axelos.com/welcome-to-itil-4