ITIL® 4

Infrastructure Library (ITIL®) - tai paslaugų valdymo teorija, orientuota į darbo optimizavimą bei kokybės užtikrinimą IT paslaugas teikiančiose struktūrose. Ši teorija paremta knygų rinkiniu, kuriame sukaupta ir apibendrinta pasiteisinusi IT valdymo praktika. Ji surinkta iš daugelio organizacijų Didžiosios Britanijos vyriausybės nurodymu. Šios metodologijos svarba gali būti apibūdinta trimis IT paslaugų valdymo aksiomomis - kas neapibrėžta, negali būti kontroliuojama; kas nekontroliuojama, negali būti išmatuota; kas neišmatuota, negali būti tobulinama. Todėl, jei IT paslaugas teikiančio vidinio padalinio paslaugos nėra aprašytos, jos negali būti optimizuojamos.

ITIL® 4 svarbiausias akcentas – verslo ir technologijų pasaulis, kaip jis veikia šiandien ir kaip veiks ateityje su Agile, DevOps ir skaitmenine transformacija.

Kurso pavadinimasTrukmėKainaData ir registracija kursui
ITIL® 4 Foundation (lietuvių kalba)3 dienos1150 EUR 2023-03-29
2023-05-15
ITIL® 4 Foundation (anglų kalba)3 days1150 EUR 2023-04-12

ITIL® is a registered trade mark of AXELOS Limited, used under permission of AXELOS Limited.

Naujo ITIL® 4 svarbiausias akcentas – verslo ir technologijų pasaulis, kaip jis veikia šiandien ir kaip veiks ateityje su Agile, DevOps ir skaitmenine transformacija. ITIL® 4 kvalifikacijos schema stipriai skiriasi nuo tos, kuri buvo lig šiol. Apart Foundation lygio, kuris bus tik adaptuojamas pagal naująjį požiūrį.

Be pirmojo, Foundation, lygio atsiras šie:

 • ITIL Specialist: Create, Deliver & Support
 • ITIL Specialist: Drive Stakeholder Value
 • ITIL Specialist: High Velocity IT
 • ITIL Strategist: Direct, Plan & Improve
 • ITIL Leader: Digital & IT Strategy

 

Įgijus pirmas keturias (iš kairės) sertifikacijas, įgysite ITIL® Managing Professional (MP), o kitos dvi suteikiaITIL® Strategic Leader (SL) kvalifikaciją.

ITIL® Managing Professional (ITIL® MP) skirta IT specialistams dirbantiems su technologijomis ir komandomis. Šie moduliai suteiks praktinių ir technologinių žinių, kaip vykdyti sėkmingus IT projektus, kaip užtikrinti sėkmigą komandų veiklą ir užtikrinti sklandžią darbų eigą.

ITIL® Strategic Leader (ITIL® SL) skirtas IT specialistams, kurie suvokia ITIL naudą ne tik IT procesų operacijose. Šie moduliai padės suvolti, kaip IT daro įtaką verslo strategijoms.

Viena iš sertifikacijų – ITIL® Strategist – kartojasi, tačiau ją užtenka laikyti tik vieną kartą. Tam, kad įgytumėte ITIL® Master lygį, reikia abiejų sertifikatų – ITIL Managing Professional (MP) ir ITIL Strategic Leader (SL).

Vienas iš lygių yra pereinamasis - ITIL® Managing Professional Transition. Jis orientuotas į tuos asmenis, kurie turi ITIL® v3 Expert sertifikaciją arba jiems trūksta tik ITIL® v3 MALC iki jos įgijimo.

Daugiau informacijos apie ITIL® 4 rasite Axelos tinklapyje:

https://www.axelos.com/itil-update ir https://www.axelos.com/welcome-to-itil-4

ITIL® nauda specialistams

 • Suteikia praktišką sistemą, kaip identifikuoti, planuoti, teikti ir palaikyti IT paslaugas verslui
 • Padidina veiklos produktyvumą ir naudą dėl patikimesnių IT paslaugų
 • Didina produktyvumą, nes numato procesus pagal aiškiai aprašytas veiklų atsakomybes
 • Įgalina verslą prisitaikyti prie permainų ir siekti, kad pokyčiai būtų naudingi
 • Leidžia darbuotojams susikoncentruoti į klientų poreikius ir vartojimo patirtį, o ne technines problemas

ITIL® nauda organizacijoms

 • Apjungia IT paslaugas ir verslo prioritetus siekiant strateginių tikslų
 • Didina paslaugų portfolio vertę mažinant išlaidas ir riziką
 • Įgalina sėkmingus verslo pokyčius, augimą ir konkurencinio pranašumo didinimą apibrėžiant bei valdant klientų ir paslaugų portfolio
 • Kelia IT darbuotojų kompetenciją, sugebėjimus ir produktyvumą. Geriau panaudojami personalo įgūdžiai ir patirtis
 • Gerina klientų pasitenkinimą IT, vartotojų požiūrį ir prekinio ženklo įvaizdį

Axelos kuria, tobulina ir populiarina ITIL® gerosios praktikos schemas ir metodiką. Jų tikslas padėti organizacijoms pasiekti aukščiausius rezultatus, pritaikant geriausias ITIL® praktikas. Pagal Axelos reikalavimus ITIL® mokymus bei egzaminus gali vykdyti tik akredituoti mokymo centrai. Svarbu žinoti, kad centrai, kurie vykdo ITIL® mokymus, bet nėra akredituoti, gali pažeisti intelektinės nuosavybės įstatymą, taip pat gali neatitikti kokybės standartų.  Pasitikrinkit ar jūsų mokymų tiekėjas yra akredituotas: https://www.axelos.com/find-a-training-provider

Taip pat Axelos ragina nelikti abejingais, pastebėjus organizaciją, kuri, jūsų manymu, neturi įgaliojimų naudoti Axelos Intelektinės nuosavybės pranešti užpildant šią formą: https://www.surveymonkey.com/r/77W3JZ6

Daugiau informacijos: https://www.axelos.com/licensing/infringements